Termomovų remontas

Aušinimo sistema kontroliuoja ventiliatorius, tikrina temperatūrą ir praneša automobilio vairuotojui, jei pastebimi neatitikimai (prietaisų skydelyje užsidega lemputė). Termomovas gali sugadinti oksidacija,termo mova šalia esančių detalių gedimai, termostato nefunkcionalumas, prie jo patekęs vanduo. Jei termomova sugedusi, ji negali paveikti ventiliatoriaus, dėl to gali perkaisti aušinimo skystis ir sugesti variklis. Jei sugedus termomovai ventiliatorius toliau sukasi, prarandama variklio galia.

Aušinimas labai svarbus automobiliams, mat jis užtikrina, kad variklis neperkais. Jei variklis aušinamas netinkamai, ne tik padidėja kuro sąnaudos, sumažėja jo galia, bet ir gali atsirasti nepataisomų gedimų. Viena iš svarbių sistemos dalių yra radiatorius. Aušinimo radiatoriai aušina skystį, kuris yra variklyje, o šilumą pašalina į aplinką. Tai leidžia palaikyti optimalią variklio temperatūrą, todėl aušinimo sistemos techninio aptarnavimo metu labai svarbu juos išvalyti.

Automobilio aušinimo sistemos tinkamam funkcionavimui labai svarbios yra ir termomovos. Ši sistemos detalė padeda sustabdyti ventiliatorių – jei užkuriate šaltą variklį ir ventiliatorius vis tiek veikia, tuomet didelė tikimybė, kad reikalingas remontas. Termomovos aušina radiatorius ir jas galima patikrinti. Užkurkite atšalusį variklį, kelias minutes palikite jį veikti ir išjunkite. Tuomet prasukite sparnuotę – ji turi suktis su nedideliu pasipriešinimu. Jei neveikia aušinimo radiatoriai, tai gali būti ir termomovų kaltė.

Termomovos automobiliuose įsijungia variklio aplinkai pasiekus 82 laipsnius – tuomet jis pradedamas stipriau aušinti. Termomovos viduje yra specialus tepalas, kuris kaistant nuo variklio temperatūros pradeda plėstis ir pradeda sukti ar sustabdyti ventiliatorių. Temperatūrai sumažėjus, pasiekus 60 laipsnių ir atšalus tepalui termomovos nustoja veikti. Tokiu atveju yra reikalingas temomovų remontas. Jo neatlikus laiku, gali būti paveikti ir aušinimo radiatoriai.

Viena iš UAB „Šalvis“ teikiamų paslaugų yra įvairių transporto priemonių yra aušinimo ventiliatorių termomovų (hidromovų) remontas. Pirmiausia yra atliekama diagnostika (tiek pagal išorinius požymius, tiek kompiuterinė), kurios metu yra patikrinama, kaip veikia skirtingi aušinimo sistemos komponentai. Tai ne tik termomovos, bet ir termostatas, kitos aušinimo sistemos dalys. Tvarkant aušinimo sistemą, labai svarbu, kad būtų išvalyti aušinimo radiatoriai, nuo kurių priklauso ar variklis per daug neįkais.

Visais termomovų remonto klausimais maloniai prašome kreiptis:

Serviso vadovas
Virgilijus Noreika
Tel.: +370-614-05632
virgilijus@salvis.lt