Turbinų geometrijos remontas

Moderniuose varikliuose dažnai naudojamos turbinos su kintamos geometrijos sistema:

turbinos kintanti geometrija

Varikliui dirbant žemomis apsukomis išeinantis sudegusių dujų srautas nėra didelis, todėl turbinos nepavyksta įsukti iki reikiamų apsukų. Kad tai išspręsti yra naudojama kintamos geometrijos sistema. Esant žemiems variklio sūkiams valdymo sistema pasuka kintamos geometrijos plokšteles taip, kad susidarytų siauras, tačiau didelio greičio dujų srautas, einantis tiesiai į sparnuotės kraštus. Taip pasiekiamas aukštas turbinos sukimosi greitis esant sąlyginai žemiems variklio sūkiams, ir pripūtimo efektas juntamas nuo žemų apsukų.

Dėl prastesnės kokybės kuro išmetamose dujose būna kenksmingų priemaišų. Jos nusėda ant turbinos sienelių ir kintamos geometrijos dalių. Dėl šios priežasties ilgainiui geometrijos sparneliai pradeda strigti, taip pakenkdami automobilio dinamikai, išaugindami kuro sąnaudas, padidindami dūmingumą ir kenksmingų dujų emisiją.

Esant šiam gedimui, mes išardome turbiną, visas detales mechaniškai nuvalome, nusmėliojame, plauname tam skirtomis cheminėmis priemonėmis. Tada detalės yra nušlifuojamos, kad visi sparneliai būtų vienodo aukščio. Surinkus matuojami visų sparnelių tarpai ir įsitikinama, kad jie yra gamintojo nurodomose tolerancijos ribose. Kai visa turbina surenkama, kintamos geometrijos sistema sukalibruojama vakuuminio siurblio arba elektroninio tęsterio (priklausomai nuo geometrijos valdiklio tipo) pagalba.

Atkreiptinas dėmesys, jog kartais paprastesni meistrai turbinos geometriją valo neardydami turbinos, o purkšdami tirpinančius chemikalus pro duslintuvo pusę ir išmankštindami judančias geometrijos detales. Taip pasiekiamas tik trumpalaikis rezultatas, nes didžioji nuosėdų dalis taip nepašalinama, ir dažniausiai vieno – dviejų mėnesių laikotarpyje geometrija pradeda vėl strigti.

Mes po turbinos valymo suteikiame 1 metų garantiją be ribos ribojimo. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai po mūsų remonto turbinos geometrija be sutrikimų dirba mažiausiai 4 – 5 metus.

Visais klausimais apie turbinas maloniai prašome kreiptis:

Turbinų serviso vadovas Žymantas: +370-688-86898