Termomovų remontas


Termomovų svarba aušinimo sistemai
Aušinimo sistema kontroliuoja ventiliatorius, tikrina temperatūrą ir praneša automobilio vairuotojui apie pastebėtus neatitikimus uždegant lemputę prietaisų skydelyje. Termomovų dalys gali būti sugadintos oksidacijos, šalia jų esančių kitų gedimų, nefunkcionuojančio termostato ar į sistemą patekusio vandens. Jei termomova sugedusi, ji negali paveikti ventiliatoriaus, dėl to gali perkaisti aušinimo skystis, o ilgainiui – ir sugesti variklis. Jeigu ventiliatorius sukasi net sugedus kuriai nors termomovų daliai, prarandama variklio galia.
 
Aušinimas labai svarbus automobiliams, mat jis užtikrina, kad variklis dirbdamas neperkais. Jei variklis aušinamas netinkamai, ne tik padidėja kuro sąnaudos, taip pat sumažėja jo galia, gali atsirasti nepataisomų gedimų. Viena iš svarbių sistemos dalių yra radiatorius. Aušinimo radiatoriai aušina skystį, kuris yra variklyje, o šilumą pašalina į aplinką. Tai leidžia palaikyti optimalią variklio temperatūrą, todėl aušinimo sistemos techninio aptarnavimo metu labai svarbu juos išvalyti.
Termomovų dalys
Tinkamam automobilio aušinimo sistemos funkcionavimui termomova labai svarbi. Ši sistemos detalė padeda sustabdyti ventiliatorių: jei užkuriate šaltą variklį ir ventiliatorius vis tiek veikia, tuomet didelė tikimybė, kad reikalingas termomovų remontas. Termomovos aušina radiatorius, o šios detalės būklę galima nesunkiai patikrinti: užkurkite atšalusį variklį, kelias minutes palikite jį veikti ir išjunkite. Tuomet prasukite sparnuotę – ji turi suktis su nedideliu pasipriešinimu. Jei neveikia aušinimo radiatoriai, tai gali būti ir dėl sugedusių termomovų.
 
Termomovos automobiliuose įsijungia variklio aplinkai pasiekus 82 laipsnius – tuomet jis pradedamas stipriau aušinti. Šios dalies viduje yra specialus tepalas, kuris, kaisdamas nuo variklio temperatūros, pradeda plėstis ir ima sukti ar stabdyti ventiliatorių. Temperatūrai sumažėjus, pasiekus 60 laipsnių ir atšalus tepalui termomovų dalys nustoja veikti. Tokiu atveju yra reikalingas temomovos remontas. Jo neatlikus laiku, gali būti paveikti ir aušinimo radiatoriai.
Kaip vyksta termomovų remontas?
Viena iš UAB „Šalvis“ teikiamų paslaugų yra įvairių transporto priemonių aušinimo ventiliatorių termomovų (hidromovų) dalių remontas. Pirmiausia, yra atliekama diagnostika (tiek pagal išorinius požymius, tiek kompiuterinė), kurios metu yra patikrinama, kaip veikia skirtingi aušinimo sistemos komponentai. Tai ne tik termomova, bet ir termostatas, kitos aušinimo sistemos dalys. Tvarkant aušinimo sistemą, labai svarbu, kad būtų išvalyti aušinimo radiatoriai, nuo kurių priklauso, ar variklis per daug neįkais.

Neradote informacijos, parašykite mums