Turbinų remontas

Atgal
Turbinų restauravimas Kaune
 
UAB „Šalvis“ dirbtuvėse atradus tam tikrą gedimą, gali būti atliktas profesionalus turbokompresorių remontas. Kokių paslaugų prireikia dažniausiai? Sugedusioms ar susidėvėjusioms turbinoms paprastai reikia:
 • pakeisti fiksavimo žiedelius ar slydimo guoliukus;
 • taisyti ar pakeisti ašelę;
 • pakeisti sparnuotę;
 • pakeisti korpusą, jei jis įtrūko.
Šios paslaugos yra suteikiamos įvairioms transporto priemonėms. Po remonto taip pat teikiamos paslaugos: pakeičiami oro, tepalo filtrai, pakeičiamas variklio tepalas, pamatuojamas jo slėgis. Šie žingsniai yra būtini po kiekvieno taisymo. Taip pat (jei reikia) gali būti išvaloma ir variklio oro tiekimo sistema.

Kodėl gali būti reikalingas turbokompresorių remontas?
Detalių taisymas gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių. Kai kuriais atvejais turbiną gali pažeisti šaltas oras, kartais ji nustoja dirbti dėl į filtrą patekusio svetimkūnio. Jei turbina transporto priemonėje jau naudojama kelis metus, gedimai galėjo atsirasti tiesiog nusidėvėjus tam tikroms jos dalims. Tada ją reikia restauruoti, o kai kuriais atvejais, jei gedimai nepataisomi, yra rekomenduojama pirkti naują turbiną.
 
Kada turėtumėte turbiną vežti patikrinti? Tai turėtumėte padaryti, jei matosi melsvos ar baltos spalvos dūmai, girdisi duslus garsas įjungus variklį. Šios problemos gali atsirasti ir dėl netinkamo vairavimo: staigiai išjungus variklį po važiavimo. Norėdami išvengti turbinų problemų, taip pat prisiminkite nustatytu metu pakeisti tepalus, filtrus.
Kaip vyksta turbokompresorių remontas?
Pirmiausia, norint turbiną remontuoti, turi būti atlikta visapusiška diagnostika. Tai reiškia, kad turbina turi būti išbandoma įvairiomis sąlygomis: taip patikrinama, kuri dalis iš tiesų yra sugedusi, ar nėra susijusių dalių gedimų. Pavyzdžiui, turbina gali neveikti dėl nefunkcionalaus oro filtro: tuomet reikia keisti jį, o ne turbokompresorių.
 
Jei atrandamas turbinos gedimas, atliekami šie veiksmai:
 • Turbina yra išimama iš transporto priemonės ir išardoma.
 • Rastas gedimas yra pataisomas arba sugedusi detalė yra pakeičama.
 • Turbinų kriauklės (korpusai) ir kt. detalės yra nuvalomi ir nusmėliuojami, kad nebūtų jokių svetimkūnių.
 • Turbinos ašelė yra subalansuojamos.
 • Subalansuojama turbinos centrinė dalis („kartridžas“).
 • Dalys yra patikrinamos, surenkamos ir turbina įdedama į transporto priemonę.
Mūsų dirbtuvėse restauruotos turbinos gauna 1 metų garantiją. Taip UAB „Šalvis“ patvirtina, kad suremontuota turbina veiks puikiai.
Kintamos geometrijos remontas
Moderniuose varikliuose dažnai naudojamos turbinos su kintamos geometrijos sistema.
 
Varikliui dirbant žemomis apsukomis išeinantis sudegusių dujų srautas nėra didelis, todėl turbinos nepavyksta įsukti iki reikiamų apsukų. Kad tai išspręsti yra naudojama kintamos geometrijos sistema. Esant žemiems variklio sūkiams valdymo sistema pasuka kintamos geometrijos plokšteles taip, kad susidarytų siauras, tačiau didelio greičio dujų srautas, einantis tiesiai į sparnuotės kraštus. Taip pasiekiamas aukštas turbinos sukimosi greitis esant sąlyginai žemiems variklio sūkiams, ir pripūtimo efektas juntamas nuo žemų apsukų.
 
Dėl prastesnės kokybės kuro išmetamose dujose būna kenksmingų priemaišų. Jos nusėda ant turbinos sienelių ir kintamos geometrijos dalių. Dėl šios priežasties ilgainiui geometrijos sparneliai pradeda strigti, taip pakenkdami automobilio dinamikai, išaugindami kuro sąnaudas, padidindami dūmingumą ir kenksmingų dujų emisiją.
 
Esant šiam gedimui, mes išardome turbiną, visas detales mechaniškai nuvalome, nusmėliojame, plauname tam skirtomis cheminėmis priemonėmis. Tada detalės yra nušlifuojamos, kad visi sparneliai būtų vienodo aukščio. Surinkus matuojami visų sparnelių tarpai ir įsitikinama, kad jie yra gamintojo nurodomose tolerancijos ribose. Kai visa turbina surenkama, kintamos geometrijos sistema sukalibruojama vakuuminio siurblio arba elektroninio tęsterio (priklausomai nuo geometrijos valdiklio tipo) pagalba.
 
Atkreiptinas dėmesys, jog kartais paprastesni meistrai turbinos geometriją valo neardydami turbinos, o purkšdami tirpinančius chemikalus pro duslintuvo pusę ir išmankštindami judančias geometrijos detales. Taip pasiekiamas tik trumpalaikis rezultatas, nes didžioji nuosėdų dalis taip nepašalinama, ir dažniausiai vieno – dviejų mėnesių laikotarpyje geometrija pradeda vėl strigti.
 
Mes po turbinos valymo suteikiame 1 metų garantiją be ribos ribojimo. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai po mūsų remonto turbinos geometrija be sutrikimų dirba mažiausiai 4 – 5 metus.
Prekyba turbinomis
UAB „Šalvis“ gali pasiūlyti platų naujų turbinų asortimentą. Populiariausios firmos yra „Garret“, „Holset“, „Schwitzer“, „KKK“, „Mitsubishi“, „Toyota“, „IHI“.
 
Jau turintiems turbokompresorius, prireikus jie tikrinami, o sugedus atliekamas turbinų remontas Kaune.
 
Turbinos naudojamos automobiliuose siekiant transporto priemonei suteikti papildomos galios. Tai padaroma tiekiant šviežią orą varikliui. Gavęs daugiau oro, variklis turi daugiau galios, nes atsiranda galimybė įpurkšti daugiau kuro, tad ir automobilis gali greičiau judėti, įgauti didesnį pagreitį. Kad turbina veiktų, jai reikalingos išmetamosios dujos, kurių energija ją suka. Taigi norint užtikrinti, kad automobilis veiktų be priekaištų, svarbu pasirūpinti kokybiška turbina.
 
Turbinas gali paveikti įvairūs veiksniai, varijuojantys nuo paprasčiausio svetimkūnio patekimo į vidų iki tokių, kurie atsiranda dėl vairuotojo kaltės ar susidėvėjus dalims. Turbinoms tenka didelis darbo krūvis, jos veikia itin aukštoje temperatūroje, todėl labai svarbu visuomet parinkti tinkamą tepalą, kuris užtikrintų, kad turbinos dalys galėtų veikti kuo ilgiau ir išlaikytų kuo aukštesnę darbo kokybę. Jei pastebite tam tikrus gedimo požymius, tokius kaip besiveržiančius melsvus dūmus, padidėjusias kuro sąnaudas, gali būti, kad turbiną reikės taisyti. Profesionalus turbinų remontas Kaune suteikiamas UAB „Šalvis“ specialistų.
 
Kaip pasirinkti naują turbiną?
Norint parinkti jūsų automobilio varikliui tinkančią turbiną, reikia žinoti senosios turbinos serijinį numerį. Pagal šį numerį bus parinkta tinkama turbina ir automobilis veiks nepriekaištingai.
 
Kodėl MES?
 • Naudojame profesionalią modernią įrangą turbinų remontui: tikrinimo ir balansavimo stendus, elektroninius valdiklių skanerius;
 • Turime pilną metalo apdirbimo cechą, kuriame išsukame nutrūkusias smeiges, šlifuojame turbinų precizinius paviršius, privedame prie tikslių remontinių matmenų, atstatome pažeistas plokštumas;
 • Turime 18 metų patirtį remontuojant turbinas. Tai leidžia ne tik kokybiškai atstatyti patį turbokompresorių, bet ir rasti tikslią gedimo priežastį: kai kurie automobiliai turi tipinių problemų sutepimo sistema (užakę tepalo paėmėjai ar turbinos tepimo vamzdžiai), arba – atpleišėjančiu įsiurbimo kolektorius ir t.t. Nustatydami tikslią gedimo priežastį ir ją pašalindami užtikriname, kad gedimas nepasikartos;
 • Esame kone vienintelis autoservisas Kaune, kuris pats ne tik remontuoja turbinas, bet ir nuima bei po remonto sumontuoja. Po remonto keičiame tepalus, tikriname tepalo slėgį, turbinos tepimo sistemą, valdymo sistemą ir kitus parametrus. Taip išvengiame dviprasmybių garantijos taikymo atvejais, taupomas kliento laikas;
 • Priimame remontui tiek automobilius su sugedusiais turbokompresoriais, tiek nuimtas turbinas. Taip pat priimame turbinas iš kitų miestų per autobusų stotį ir siuntų kurjerius.
 • Visiems atliktiems darbams suteikiame 1 metų garantiją.